Plener ślubny Śląsk, Małopolska, Polska | Poradnik ślubny ?

Cześć,
Podczas spotkania z parą młodą oraz na chwilę po ślubie bardzo często otrzymuje od Was następujące pytania:

  • Gdzie wykonać plener ślubny ❓❔
  • jakie polecasz miejsca na plener ślubny ⁉
  • jak się przygotować na plener ślubny ❓❔
  • gdzie wykonać sesje ślubną ⁉
  • jak stworzyć nietypowy plener ślubny ❓❔⁉

Postanowiłem w końcu zebrać swoją dotychczasową wiedzę i odpowiedzieć na powyższe pytania w formie mini-poradnika dla Was.
W poradniku pojawią się miejsca w których już miałem okazję fotografować oraz miejsca które chętnie z Wami odwiedzę. W związku z tym że mieszkam w Tychach to dla każdego miejsca w celach poglądowych będę podawał odległość w km od Tychów.
Wpis postaram się rok rocznie rozszerzać oraz aktualizować o kolejne miejsca, które posłużą Wam za inspiracje ślubne oraz inspiracje pleneru ślubnego. Lista z czasem na pewno zostanie rozszerzona o miejsca znajdujące się poza granicami naszego pięknego Państwa, mam nadzieję że ten wpis pomoże Wam w wyborze odpowiedniego miejsca do zrealizowania Waszej sesji ślubnej ?? !

Plener ślubny Pustynia Błędowska

Plener ślubny Oaza Leńcze


PLENER ŚLUBNY PARK GRÓDEK JAWORZNO, Polskie Malediwy

ok. 40 km od Tychów

Plener ślubny Góra Zborów, Góra Zbór

ok 80 km od Tychów

Plener ślubny Wodospad wisła czarne

Bardzo przyjemnie miejsce na południu śląska do wykonania sesji ślubnej, szum przepływającej wody uspokaja zarówno Państwa młodych jak i mnie fotografa co owocuje pięknym plenerem ślubnym na tle wodospadu. Przy okazji odwiedzin wodospadu w Wiśle czarnej możemy również odwiedzić pobliskie lasy oraz Czantorię o której za chwilę poniżej.
80 km od Tychów.

 

górska sesja ślubna Czantoria

Jeśli kochasz góry ale boisz się wyjścia w ubiorze ślubnym to warto skorzystać z wyciągu liniowego na Czantorii. Dodatkowo na wyjazd koleją zarówno dla młodej pary jak i fotografa obowiązuje aktualnie promocja na stronie Kolej Czantoria. Poniżej parę ujęć z pięknymi górskimi widokami uchwyconymi jesienią 2018 r. Uważam że warto docenić piękno naszych polskich gór.
80 km od Tychów.

 

plener ślubny zamek w mosznie

Piękny, bajkowy zamek, gdy zobaczyłem go po raz pierwszy to myślałem że jestem za granicą. Mam nadzieję że moje zdjęcia oddają jego urok !
ok 135 km od Tychów

 

sesja ślubna ogrody kapias

Ogrody Kapias to świetne miejsce na plener, w którym kryje się bardzo duża różnorodność scenerii, możemy wykonać tu zdjęcia w takich ogrodach jak: Ogród Ciszy, Ogród Romantyczny, Ogród Wiejski, labiryncie itp.
Jedynym problem ogrodu jest jego duża popularność, jeśli decydujecie się na zrealizowanie pleneru w tym miejscu to polecam zacząć od godz. 9:00 lub na 2 godz. przed zamknięciem.

ok 25 km od Tychów – wejście płatne

Sesja ślubna Park w Pszczynie

Pszczyński zamek i otaczający go park, który posiada mnóstwo alejek, jezior oraz łukowych mostów to miejsce w którym na pewno każdy fotograf zrobi ciekawe ujęcia.

ok 18 km od Tychów

 

 

Plener ślubny zamek w Ogrodzieńcu

Miejsce dość popularne wśród młodych par. Zamek pozwala na wykonanie sesji ślubnej wśród ruin zamkowych oraz na dziedzińcu gdzie znajdziemy trochę kontrastowej zieleni.

ok 70 km od Tychów

 

Plener ślubny punkt widokowy Ochodzita

ok 95 km od Tychów

Poniżej lista miejsca w których jeszcze nie byłem ale które z wielką chęcią z Wami odwiedzę !

Plener ślubny Góra Żar

Jest to niewysoko położony szczyt w Beskidach, miejsce w którym nie miałem okazji jeszcze fotografować ale z wielką chęcią wybiorę się tam z Wami. Niedaleko góry Żar znajduje się również Jezioro Międzybrodzkie, w okolicach którego możemy wspólnie stworzyć Wasze wspomnienia.

ok 70 km od Tychów

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

ok 35 km od Tychów

plener ślubny skalne miasto czechy

ok 300 km od Tychów

sesja ślubna Szczyrpskie jezioro słowacja

ok 240 km od Tychów

rynek i stare miasto w Bielsku-Białej

Jeśli uwielbiasz industrialne/miejskie klimaty to tutaj się odnajdziesz, oczywiście najlepiej Stare miasto, rynek i ulicę schodową odwiedzić wieczorową porą, gdy właczone sa już latarnie, które tworzą nastrój tego miejsca.

ok 40 km od Tychów

plener ślubny Nikiszowiec

Nikiszowiec to bardzo urokliwa dzielnica Katowic, jeśli zdecydujesz się na plener ślubny w stylu industrialnym to na Nikiszowiec radzę wybrać się z samego rana, najlepiej ok.  godz. 5-6 gdy wszyscy jeszcze śpią a ulice są puste.

ok 25 km od Tychów

plener ślubny pałac Pławniowice

ok 70 km od Tychów

sesja ślubna zamek w babolicach

ok 85 km od Tychów

Plener ślubny krowiarki

ok 90 km od Tychów

Plener ślubny Jura Krakowsko-Częstochowska

ok 85 km od Tychów

Sesja ślubna Palmiarnia Gliwice

ok 40 km od Tychów

tips and tricks

Z doświadczenia wiem i mogę Wam powiedzieć że jeśli fotograf zaproponuje Wam aby wyjechać na plener z samego rana ? lub popołudniu ? to go najzwyczajniej w świecie posłuchajcie, ponieważ słońce o tych porach dniach jest najbardziej delikatne i pozwala na piękne uwiecznienie Waszego pleneru (Powyższa reguła nie dotyczy dni pochmurnych ⛅ ponieważ, wtedy ciągle mamy dobre warunki do zrobienia zdjęć).

Co warto zabrać na plener ślubny?

Według mnie jedną z najważniejszych rzeczy którą trzeba zabrać na plener ślubny jest Wasz dobry humor (Szczerze polecam Wam wieczór poprzedzający spędzić razem przy lampce wina oraz dobrej kolacji, miło spędzony wieczór pozwoli wprowadzić Was w fajny nastrój ;-)),  można zabrać jeszcze bukiet, dodatki które chcielibyście uwiecznić, buty na ewentualne przebranie.

Fajnie jest też wybrać miejsce na plener ślubny, które jest Wam bardzo bliskie np. miejsce Waszej pierwszej randki, miejsce w którym się często spotykaliście lub poprostu miejsce w którym wracają do Was pozytywne wspomnienia !
Można również w plener wpleść Wasze hobby/zawody, pomysłów na sesję ślubną jest bardzo dużo, mam nadzieję że moje powyższe porady Wam pomogą w wyborze odpowiedniego miejsca.